Estonija: Flora sigurna protiv Transa

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Flore savladali su Trans rezultatom 3:1 u okviru desetog kola estonskog prvenstva i tako ostvarili devetu pobedu ove sezone.

Domaći tim je poveo tek krajem prvog poluvremena, potom mu nije bilo potrebno mnogo vremena da udvostruči prednost, a iako su gosti pripretili, pitanje pobednika nije dovedeno u pitanje.

Flora je povela golom Martena Kuska u 45. minutu, na 2:0 je povisio Rauno Sapinen u 53. minutu, a samo tri minuta kasnije Džefri Činedu je vratio nadu Transu. Međutim, konačan rezultat je u 75. minutu postavio Aliku.

Posle devete pobede, sedme uzastopno, Flora na čelu tabele ima 28 bodova, a prate je Paide i Nome Kalju sa po 18, ali i po utakmicom manje. Trans je na začelju sa samo tri boda.

U drugoj utakmici dana Legion i Kalev su igrali bez golova. Posle takvog raspleta, Kalev je osmi sa osam bodova, a Legion deveti sa dva manje.