Bilić korak bliži Premijer ligi, sjajni Runi gura Derbi

Fudbal ostalo 1. jul 202019:59 > 22:41
Mike Hewitt/Getty Images

Fudbaleri Derbija u 40. kolu Čempionšipa u gostima su pobedili Preston rezultatom 1:0 i zadržali šanse da se domognu mesta koje vodi u baraž za Primijer ligu.

Mark Thompson/Getty Images

Derbi je upisao peti uzatopni trijumf u prvenstvu i sa 60 bodova sedmi je na tabeli sa bodom manje od Kardifa, koji je u zoni plasmana u doigravanje.

Preston ima tri boda manje od Derbija i propustio je veliku šansu napravi još jedan veliki korak ka baražu.

Trenutak odluke u Prestonu viđen je u 18. minutu kada je Vejn Runi sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca savladao Deklejna Ruda.

Bio je to peti pogodak nekadašnjeg reprezentativca Englese u dresu Derbija od kako se zimus iz američke MLS lige vratio na Ostrvo. Neverovatan je podatak da je njegova ekipa bila na 17. poziciji kada je iskusni fudbaler obukao dres Derbija.

Derbi u sledećem kolu na svom terenu očekuje još jedan težak ispit protiv Notingema, dok će Preston seriju loših rezultata pokušati da prekine na gostovanju Hadersfildu.

Vest Brom hrvatskog trenera Slavena Bilića prekinuo je seriju od četiri meča bez pobede (po dva poraza i remija) i na gostovanju Šefild Venzdeju slavio sa 3:0.

Golove su postigli Ostin u 37. minutu iz penala, Pereira u 58. i 85. minutu.

VBA je drugi sa bodom manje od Lidsa i pet više od Brentforda.

Notingem je na svom stadionu pobedio Bristol Siti golom Silve u 62. minutu i na četvrtoj poziciji sa 67 bodova izjednačio sa Fulamom. Gosti su 12. sa 55 bodova.

Hadersfild je u borbi za opstanak u gostima savladao Birmingem sa 3:0.