Oksford i Vikomb u borbi za Čempionšip

Michael Steele/Getty Images

Odigrani su revanš mečevi polufinala plej-ofa u Ligi 1. Oksford i Portsmut ponovo su odigrali nerešeno, pa su penali morali da odlučuju, dok je Vikomb sačuvao ogromnu prednost protiv Flitvuda.

Vikomb je imao ogroman kapital iz prvog meča u gostima 4:1 i na svom terenu očekivalo se da će bez previše drame sačuvati tu prednost protiv Flitvuda. Gosti su se borili i trudili da naprave čudo, vodili su dva puta golovima Endrua u 22. i Evansa sa penala u 60. minutu, ali su domaći oba puta uzvratili, preko Onjedime u 47. i u četvrtom minutu nadoknade.

Jasno je još pre tri dana da će Vikomb na Vembli, ali se nije moglo pretpostaviti ko će mu biti protivnik. U Portsmutu u prvom meču bilo je 1:1, a isti rezultat bio je i posle 90 i 120 minuta u Oksfordu. Strelci su bili Harns u 38. minutu za goste i Herison koji je u trećem minutu nadoknade prvog dela postigao autogol. Odlučivali su penali. Jedini promašaj viđen je u četvrtoj seriji kada za Pompeje nije bio precizan Mekgian, tako da je Branagan postigao pogodak i doveo Oksford na prag Čempionšipa.

Finale plej-ofa na Vembliju odigraće se 13. jula.