Japan: Šampion poražen kod kuće, 'nula' za Petrovića

Fudbal ostalo 12. jul. 202014:58 > 15:00
Masashi Hara/Getty Images

U subotu je kompletirano četvrto kolo japanske „Džej lige“, a Gamba Osaka je u meču koji ste mogli da pratite u direktnom prenosu na Sport klubu u gostima bila bolja od Šimizua rezultatom 2:1 (1:0) i stigla do drugog trijumfa u sezoni.

Gosti iz Osake poveli su u 40. minutu preko Onosea, a kada je u 84. minutu Tacuta pogodio za Šimizu, činilo se da će domaćin izvući bod. Ipak, Vatanabe je u 89. minutu doneo tri boda Gambi, koja je posle četiri kola sakupila sedam bodova, dok je Šimizu i dalje jedini tim uz Kašimu bez ijednog osvojenog boda.

Tokio je u gostima pobedio aktuelnog šampiona – slavili su 3:1 protiv Jokohama Marinosa, a strelci za pobednika su bili Brazilci – Dijego je iz penala doneo prednost timu iz prestonice, a rezervista Leandro je postigao još dvac gola. Jedini gol za Marinose postigao je Endo.

Sagan Tosu i Hirošima su remizirali bez golova, baš kao i Šonan i Saporo, koji sa klupe predvodi srpski trener Mihailo Petrović.

U Jokohami je domaćin sa 1:1 remizirao sa ekipom Vegalta Sendai – strelac za Jokohamu bio je Ičimi, a za Vegaltu Portugalac Alešande Guedeš.

Nagoja je u Osaki pobedila Serezo rezutlatom 2:0, a golove su postigli hrvatski defanzivac Matej Jonjić (autogol) i Abe, a Urava je sa 1:0 pobedila Kašimu pogotkom Brazilca Evertona.