Dva gola u nadoknadi za pobedu Minesote nad Kanzasom

Emilee Chinn, Getty Images Sport

Fudbaleri Minesota Junajteda savladali su sa 2:1 ekipu Sportinga iz Kanzasa u prvom meču grupe D. Minesota je do pobede došla sa igračem više, zahvaljujući dva gola u sudijskoj nadoknadi.

Iako je Sporting imao prednost do sudijske nadoknade vremena, na kraju ga je koštao direktn crveni karton koji je Tim Melia dobio u 74. minutu.

Prednost ekipi iz Kanzasa doneo Kiri Šelton u 43. minutu. Uprkos tome što je od 74. minuta Sporting imao igrača manje, uspevao je da sačuva prednost.

Ipak, u sudijskoj nadoknadi sve se promenilo. U drugom minutu je autogolom Šeltona rezultat izjednačen. Pobedu minesoti doneo je Kevin Molino pet minuta kasnije.

U drugom meču odigranom u okviru iste grupe Real Solt Lejk je savladao Kolorado Rapids sa 2:0.

Real je poveo golom Alberta Rusnaka u 27. minutu. Isti igrač je imao priliku da poveća prednost svog tima u 72, ali nije realizovao penal.

Konačnih 2:0 postavio je hrvatski internacionalac Damir Kreilah u 76.

Posle prvog kola Real je prvi na tabeli, a drugo mesto zauzima Minesota. Slede Sporting i Rapids.