MLS: Orlando i Filadelfija u osmini finala

Mike Ehrmann, Getty Images Sport

Ekipe Orlando Sitija i Filadelfija Juniona plasirale su se u osminu finala MLS, kolo pre kraja takmičenja u grupi A.

Orlando Siti je u u drugom kolu savladao Njujork Siti sa 2:0, te tako zabeležio drugu pobedu u grupi.

Orlando je vrlo rano poveo sa 2:0. Razigran je na početku meča bio Kris Mjuler, pa je golove postigao u 4. i 10. minutu. Njujork je do kraja poluvremena uspeo da smanji zaostatak, pošto je u 38. minutu precizan bio Hesus Medina.

Uprkos svim daljim naporima ekipe iz ‘Velike jabuke’, veliki broj šuteva ka golu rivala nije uticao na rezultat. Orlando je bio konkretniji i organizovaniji, te je u 81. minutu Tešo Akindele postavio konačnih 3:1.

Mesto u osmini finala obezbedila je i Filadelfija koja je u drugom kolu savladala Inter Majami 2:1.

Filadelfija je do prednosti došla već u petom minutu golom Kaija Vagnera. Nadu ekipi iz Majamija dao je Rodolfo Pizaro u 36. Ipak, pobedu Junionu doneo je Kacper Pžibilko u 63.

Inter je na kraju ostao sa igračem manje, pošto je u samoj završnici sudijske nadoknade drugi žuti karton dobio Andres Rejes.

U poslednjem, trećem kolu međusobnim duelom Filadelfije i Orlanda biće odlučeno koja ekipa će sa koje pozicije u osminu finala.

Majami i Njujork u dva kola nisu osvojili ni bod.