Kad zaigraju veterani golovi padaju i petom

Fudbal ostalo 15. jul. 202021:23 > 21:32
Catherine Ivill/Getty Images

Posle pobede u u osmom kolu Alsvenskana navijači AIK-a slave dvojicu 35-godišnjaka, nekadašnjeg premijerligaškog igrača i momka poreklom iz Eritree.

U utakmicama osmog kola elitnog ranga Švedske odigranim u sredu palo je malo golova i to sve u završnici.

Povezano

Šampion Jurgarden uspeo je da savlada poslednjeplasirani Falkenbergs tek kad su gosti ostali sa 10 igrača. U 83. minutu je isključen Englund, a sva tri boda domaćem timu doneo je golom u trećem minutu sudijske nadoknade vremena Norvežanin Aslak Fon Vitri sjajno zahvativši loptu posle centaršuta Eliota Kaka.

AIK je na svom terenu uspeo da slomi otpor Sirijusa i do pobede stigne u 75. minutu posle akcije dvojice veterana. Gol je na asistenciju 35-godišnjeg Sebastijana Larsona postigao njegov ispisnik Henok Goitom i to – petom. Larsona se mnogi sećaju iz Premijer lige, dok je igrao za Birmingen i Sanderlend, dok je Goitam poreklom iz Eritree.

Treba svakako dodati i da je za AIK branio rođeni Beograđanin Budimir Janošević (30), nekadašnji mladi reprezentativac Srbije i golman Čukaričkog, Jagodine, Vojvodine, Rada, Teleoptika i subotičkog Spartaka, koji je u inostranstvu od 2015. godine.

Malo je nedostalo da i u trećem meču dana rezultat bude 1:0. Nekad veliki Geteborg poveo je kao domaćin u 11. minutu preko Haraišbilija, ali je za Helsingborg izjednačio Asad Al Hamlavi u 91.minutu.

Na tabeli vodi Norćeping sa 17 bodova iz sedam mečeva, drugi je Jurgarden sa 13 bodova iz osam. Toliko imaju i Elfsborg i Mjalbi ali sa utakmicom manje odigranom.