Zemljotres u finišu i pobeda tima iz San Hozea u 90+8.

Douglas P. DeFelice, Getty Images Sport

U okviru Grupe B MLS turnira organizovanog da zameni grupnu fazu šampionata za ovu godinu, u noći između srede i četvrtka San Hoze Ertkviksi slavili su protiv Vankuver Vajtkepsa. Videli smo sedam golova.

Ekipa iz San Hozea slavila je protiv Vankuver Vajtkepsa rezultatom 4:3, nakon velikog preokreta i to tako što je do izjednačenja došla u 81. minutu, a do konačne pobede u osmom minutu nadoknade vremena.

Već u sedmom minutu su Vajtkepsi poveli golom Alija Adnana, a pomogao im je i autogol Džadsona u 22. minutu. Ertksviksi su u nadoknadi prvog poluvremena preko Andresa Riosa smanjili na 2:1.

Na dva gola prednosti vratili su se Vajtkepsi već u 59. minutu. Ovoga puta strelac je bio Kristijan Dajome.

Tim iz San Hozea u poslednjih 20 minuta meča uspeo je da dođe do potpunog preokreta i postigne tri gola. Prvo je u 72. minutu Kris Vondolovski smanjio na 3:2, da bi izjednačenje usledilo devet minuta kasnije kada je mrežu tima iz Vankuvera zatresao Alanis Osvaldo.

Igrao se osmi minut nadoknade kada je Šea Salinas uspeo da donese Ertkviksima pobedu.

Vankuveru je ovo bio prvi meč u grupi dok San Hoze sada ima četiri boda nakon što je sezonu otvorio remijem sa Sijetl Saundersima.