Kanzas slomio Kolorado u nadoknadi sa dva igrača više

Fudbal ostalo 18. jul. 202012:19 > 12:29
Getty Images/Michael Reaves

U okviru C grupe odigran je jedan meč, u kojem su Di Si Junajted i Nju Ingland Revolušn odigrali bez pobednika - 1:1.

Poveo je Nju Ingland u 51. minutu. Strelac gola, posle udarca glavom, bio je 191 santimetar visoki Poljak Adam Buksa.

Konačan rezultat postavio je veteran iz Argentine, rezervista Federiko Iguain, koji je kaznio očajan povratni pas Slovenca Antonija Delamee Mlinara ka golmanu Metu Tarneru.

Posle dva kola, na tabeli C grupe vode Toronto i Nju Ingland sa četiri boda, trećeplasirani Di Si Junajted ima dva, dok je četvrtoplasirani Montreal Impakt bez bodova.

U poslednjem kolu, u utorak, sastaju se Toronto – Nju Ingland, odnosno Montreal – Di Si Junajted.

Odigrana su oba meča 2. kola D grupe, koja će takođe biti zanimljiva i neizvesna do samog kraja.

Sporting Kanzas Siti, dvostruki šampion MLS-a, zabeležio je važnu pobedu protiv Kolorado Repidsa, rezultatom 3:2. Pored pet pogodaka, na ovom meču su viđena i dva crvena kartona, a oba su dobili fudbaleri Kolorada.

Prvi u 61. minutu, pošto je nakon konsultacije sa VAR-om, isključen poslednji igrač u odbrani, Deni Vilson. Do tog trenutka Kolorado je vodio golom Kelina Akoste, još iz 6. minuta.

Usledio je preokret i dva gola Kanzas Sitija, a precizni su bili Kiri Šelton u 65. i Alan Pulido u 72. iz penala.

Ostao je Kolorado sa devetoricom igrača u 73. minutu, pošto je isključen i Džek Prajs, ali su i sa dva igrača manje šampioni iz 2010. došli do izjednačenja. Akcija rezervista Kamare i strelca Džonatana Luisa donela je poravnanje u 84. minutu.

Ipak, Kanzas Siti je dobio meč, pošto je u prvom minutu sudijske nadoknade, nakon kornera, velike gužve i nespretne reakcije Sema Vajnsa, gol pripisan Gremu Zusiju.

U drugom meču ove grupe nije bilo ni golova, a ni puno uzbuđenja. Po jedan bod osvojili su Real Solt Lejk i Minesota Junajted.

Uoči poslednjeg kola u grupi, Real Solt lejk i Minesota Junajted imaju po četiri boda, Sporting Kanzas Siti tri, dok je Kolorado Repids bez bodova.

U poslednjem kolu, u sredu, sastaju se Real Solt Lejk – Sporting Kanzas Siti i Kolorado Repids – Minesota Junajted.