MLS: Nepobedivi Kolumbus, Real lider grupe

Fudbal ostalo 22. jul. 20208:20 > 17:42
Michael Reaves, Getty Images Sport

Ekipa Kolumbus Kru plasirala se u osminu finala MLS kao prva iz grupe E, pošto je u poslednjem kolu savladala Atlanta Junajted minimalnim rezultatom.

Jedini i odlučujući gol na meču postigao je Junes Mohtar u 18. minutu.

Ekipa iz Atlante je pokušavala da dođe do pogotka, uputila je dvocifren broj udaraca ka golu rivala, ali nije uspela.

Kolumbus je upisao treću pobedu, pa će takmičenje nastaviti sa maksimalnim učinkom. Za Atlantu je sezona završena, pošto je u tri meča doživela tri minimalna poraza.

Montreal Impakt je zadržao šanse da ostane u takmičenju kao jedna od najboljiih trećeplasiranih ekipa, pošto je u poslednjem kolu grupe C savladao DC Junajted 1:0.

Bila je to prva pobeda Montreala, koju je ostvario zahvaljujući pogotku Safira Tajdera u 31. minutu. Asistent je bio Bojan Krkić.

DC Junajted je završio takmičenje na poslednjem mestu u grupi, sa dva remija i porazom.

Sporting Kanzas Siti je u grupi D savladao Real Solt Lejk sa 2:0 golovima Rasela u prvom i Fernanda u 86. minutu.

Sporting je lider sa 6 bodova iz tri meča, dok je ekipa iz Jute na deobi druge pozicije sa Minesotom sa 4 boda. U ovoj grupi je još Kolorado koji je bez bodova.