MLS: Portland kao lider do osmine finala

Mike Ehrmann/Getty Images

Fudbaleri Portlanda remizirali su sa Los Anđelesom rezultatom 2:2 i kao prvoplasirani iz grupe F plasirali se u osminu finala MLS.

Tim iz Oregona drugu fazu turnira na Floridi završava sa 7 bodova iz tri utakmice, dok će sastav iz Kalifornije u doigravanje sa drugog mesta, uz 5 poena.

Portland je do remija u uzbudljivom meču stigao golom Ebobisa u 81. minutu.

Prethodno je taj tim poveo preko Niezgode u sedmom, ali je Los Anđeles uspeo do poluvremena da preokrene.

Strelci su bili Rajt-Filips u 36. i Kej u 40. minutu.

Rival Portlandu u borbi za četvrtfinale biće Sinsinati, dok se Los Anđeles sastataje sa Sijetlom.

U drugoj utakmici grupe, Los Anđeles Galaksi i Hjuston odigrali su 1:1 i time su završili takmičenje. Hjuston ostaje treći sa 2 boda, a Galaksi poslednji sa 4.

Kintero je doveo ekipu iz Teksasa u prednost u 17. minutu, a oproštajni bod za Galaksi delo je Pavona iz penala u 90+1.