Bez golova u Gvadalahari, Krus Asul nastavio niz

Hector Vivas, Getty Images Sport

Duel Čivasa i Leona u prvom kolu meksičke Lige MX završen je bez golova. U izuzetno uzbudljivom meču Krus Asul je savladao Santos Lagunu 2:0, dok je Tihuana slavila protiv Atlasa 3:1.

Čivas i Leon su podelili bodove, pošto je meč u Gvadalahari završen bez golova.

Obe ekipe su imale nekoliko izglednih prilika, ali su oba golmana bila sigurna na početku šampionata.

Bio je to prvi remi viđen u šampionatu ove sezone, posle četiri odigrana meča.

Krus Asul je u Meksiko Sitiju savladao Santos sa 2:0. Domaći su tako nastavili pobedonosni niz, pošto su pred početak prvenstva trijumfovali u Kupu.

Krus Asul je od 14. minuta imao igrača više, pošto je isključen Ugo Rodriges.

U završnici prvog poluvremena domaćima je dosuđen i penal. Džonatan Rodriges je preuzeo odgovornost. Uspeo je Karlos Asevedo da odrbani, ali se lopta vratila Rodrigesu, koji ju je smestio u gol.

Prednost domaćih povećao je Aleksis Gutjeres u 73. minutu. Nedugo potom i Krus Asul je ostao sa desetoricom na terenu, pošto je strelac prvog gola Rodriges zbog drugog žutog kartona.

Promene rezultata do kraja nije blo.

Tihuana je na svom terenu savladala Atlas sa ubedljivih 3:1.

Miler Bolanos je doneo prednost domaćima u 11. minutu. Već u 20. je za izjednačenje pogodio Luciano Akosta.

Prednost Tihuani vratio je Đordi Kortizo početkom drugog dela utakmice. Ubrzo potom, gosti su ostali sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Brajton Vaskes.

Konačni rezultat postavio je Haime Gomes u petom minutu sudijske nadoknade.