Luda nedelja u Kini: Felainivijev het-trik za 8 minuta

Masashi Hara/Getty Images

U nedelju se igralo pet mečeva grupe A prvog kola skraćenog izdanja kineske Superlige, a dan je obeležio belgijski veznjak Maruan Felaini, koji je u pobedi Šandong Lunenga postigao neverovatna tri gola za sedam minuta.

O tome koliko je kolo bilo interesantno govori činjenica da su na pet nedeljnih mečeva viđena čak 22 gola – neverovatnih 4,4 po utakmici.

Felainijev Šandong Luneng savladao je Dalijan sa 3:2 (0:0), zahvaljujući preokretu u režiji visokog veziste u finišu susreta. Dalijan je poveo pogotkom Venecuelanca Rondona u 57. minutu, a od 79. je usledio Felainijev šou – tresao je mrežu u tom minutu, a zatim u 83. i 86. na asistsenciju Mozesa. Do kraja meča je tim Rafe Benitesa samo uspeo da umanji rezultat preko Šveđanina Danijelsona.

Hebei je remizirao 2:2 (1:!) sa Šiđijandžuangom, iako je imao igrača manje od 26. minuta kada je Ding Haifeng dobio crveni karton. Stelci za Hebei bili su Markao i Dong Suešeng, dok su golove za goste postigli Vang Peng i Romulo. Insternacionalac iz BiH Samir Memišević ušao je u igru u 77. minutu za Hebei i dobio žuti karton.

Šenžen trenera Roberta Donadonija sa ubedljivih 3:0 deklasirao je Gvangdžou R&F trenera Đovanija van Bronhorsta, a strelci za domaćina na ovom duelu bili su Li Songi (autogol), Presijado iz penala i Gao Lin, takođe iz jedanaesterca.

Peking Guan je sa 2:1 pobedio Čongćing Lifan, a golove za tim iz prestonice postigli su Li Lej i Pjao Čeng, dok je Ju Dabao autogolom umanjio prednost i postavio konačan rezultat.

Đijangsu Suning je sa 4:3 bio bolji od Henan Đijanjea u poslednjem meču dana.