Alsvenskan: Tri meča – 19 golova, dva meča – jedan gol

Fudbal ostalo 26. jul. 202020:27 > 20:40
Lars Dareberg/Ombrello/Getty Images

U nedelju je na programu bilo pet mečeva 11. kola šampionata Švedske – do pobeda su došle ekipe Jurgordena i Malmea kao gosti, dok su goleade viđene u remijima Elfsborga i Varberga, odnosno Falkenberga i Norćepinga.

Jurgorden je u derbiju prestonice slavio protiv ekipe AIK rezultatom 1:0 kao gost, a strelac jedinog gola u 77. minutu bio je Norvežanin Aslak Fon Vitri. Srpski golman Budimir Janošević presedeo je čitav meč na klupi poražene ekipe.

Jurgorden je posle 11 mečeva prikupio 17 bodova, dok je AIK tek 12. sa 12 osvojenih bodova od starta prvenstva.

Povezano

Malme je u Upsali slavio protiv Sirijusa sa 5:2, iako je domaći na severu države vodio sa 1:0 i 2:1 posle pogodaka Sejida i Vekije. Ipak, Malme se u život vraćao posle autogola Andersona i pogotka iskusnog Ule Toivonena.

Do ubedljive pobede Malme je stigao u samom finišu – u 85. minutu Telin je doneo prednost od 3:2 svojoj ekipi, a konačnih 5:2 postavili su Brget i Riks u drugom i četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Malme posle nove pobede, četvrte u nizu, zauzima drugo mesto tabele, sa dva boda manje od Norćepinga.

Upravo su fudbaleri Norćepinga remizirali kao gosti protiv Falkenberga, iako su na poluvremenu gubili sa 2:0 posle golova Karlsona i Silisufaja. Ipak, pogotke za lidera na tablei postigli su Almkvist i Lebi, a kada je Sedestrem doneo prednost domaćinu u 89. minutu, delovalo je da je meč okončan. Ipak, bod Norćepingu doneo je iz penala u petom minutu sudijske nadoknade crnogorski vezista Sead Hakšabanović.

Heken je kao domaćin u derbiju Geteborga remizirao bez golova sa istoimenom ekipom, dok su Elfsborg i Varberg podelili bodove u uzbudljivom duelu koji je okončan 3:3.