MLS: Njujork Siti u četvrtfinalu, Kanzas Siti na penale

Fudbal ostalo 27. jul. 20208:42 > 8:43
Getty Images/Emilee Chinn

Fudbaleri Njujork Sitija i Sporting Kanzas Sitija plasirali su se u četvtrfinale MLS Is Back plejofa.

Tim iz Velike Jabuke savladao je Toronto sa 3:1, a poveo je već u petom minutu golom Medine udarcem sa desetak metara iskosa sa leve strane na asistenciju Tinerholma. Prednost je u 55. minutu duplirao Kasteljanos, koji je u kontri s desne strane “zalomio“, a onda pogodio suprotni ugao.

Pitanje pobednika rešeno je pogotkom Moralesa u 81. minutu, a počasni gol za kanadsku ekipu dao je Malins na tri minuta do kraja utakmice.

U četvrtfinalu će se Njujork sastati sa boljim iz okršaja Portland – Sinsinati.

A Sporting Kanzas Siti eliminisao je Vankuver Vajtkepse posle boljeg izvođenja penala. Tim iz Kanzasa uputio je čak 36 udaraca ka golu rivala, ali na kraju je bilo 0:0 i odlučivali su jedanaesterci.

Za Vankuver su promašili Dahome, Kornelijus i Rejna, pa Kanzas Siti u četvrtfinalu ide na megdan Filadelfiji.