MLS plej-of: LAFC i San Hose idu dalje, razbili rivale

Fudbal ostalo 28. jul 20208:47 > 8:52
Douglas P. DeFelice/Getty Images

U utorak rano ujutru po srednjeevropskom vremenu igrala su se dva duela plej-ofa američkog MLS šampionata, a plasman u sledeću rundu doigravanja obezbedile su ekipe San Hose Ertkvejksa i Los Anđeles FC.

San Hose je pobedio Ril Solt Lejk rezultatom 5:2 (1:1) i u narednoj rundi će igrati protiv boljeg iz duela koji igraju Kolumbus Kru i Minesota Junajted.

Ekipa argentinskog trenera Matijasa Almeide povela je u drugom minutu preko Espinose, da bi Martines u 22. poravnao rezultat. Međutim, u nastavku je usledio „blickrig“ „Zemljotresa“, a golove su postizali Šveđanin Magnus Erikson (dvaput, oba puta iz penala), Gruzin Vako i Kris Vondolovski, dok je drugi gol za ekipu iz Jute bio delo hrvatskog fudbalra Damira Kreilača.

Treba napomenuti i da je Ril Solt Lejk meč završio sa devetoricom fudbaler jer su direktne crvene kartone dobili Silva i Bekerman.

Los Anđeles je sa 4:1 (2:0) savladao Sijetl Saunderse, pa će u četvrtfinalu plej-ofa igrati protiv Orlando Sitija, koji je u svom meču osmine finala bio bolji od Montreal Impakta rezultatom 1:0.

Strelci za ekipu iz Kalifornije bili su urugvajci Rosi (dvaput) i Rodriges, dok je pogodak postigao i napadač iz Gane Latif Blesing. Jedini gol za Sijetl postigao je rezervista Bruin.