Liga MX: Pobeda Klub Amerike u 'ludnici'

Fudbal ostalo 28. jul. 20209:34 > 9:39
Sergio Mejia/Getty Images

Tri duela prvog kola meksičke Aperture igrala su se u noći između ponedeljka i utorka, a do pobeda su kao gosti došli timovi Klub Amerike i Pueble, dok su bodove podelili Atletiko San Luis i Huares.

Klub Amerika je u Paćuki slavila protiv istoimenog domaćina rezultatom 2:1 (0:0), a strelci za tim iz prestonice bili su Federiko Vinjas i Sebastijan Kordova u 90. minutu iz penala.

Povezano

Zanimljivo je da su do tog trenutka oba tima ostala sa desetoricom fudbalera – dva žuta kartona za Paćuku dobio je Ernandes, dok je isti „učinak“ imao i Kaseres u gostujućoj ekipi. Paćuka je u sedmom minutu sudijske nadoknade uspela da umanji prednost gostiju, ali je iskusni Turčin Kolin Kazim-Ričards iz penala samo postavio konačnih 1:2.

Puebla je u Masaltlanu slavila sa 4:1, a golove za goste postigli su Ormeno, Areola, Martines i Eskoto, dok je jedini strelac za Masatlan bio Uerta Valera.

U San Luis Potosiju Atletiko je poveo u devetom minutu preko Berteramea, a konačnih 1:1 postavio je Rubio u 72. minutu.

Trenutni šampion je ekipa Motereja, koja je osvojila Aperturu 2019. godine.