Minesota i Portland u četvrtfinalu MLS

Getty Images/Steve Dykes

Poznati su svi učesnici četvrtfinala MLS plej-ofa. U noći između utorka i srede mesta u nastavku takmičenja obezbedili su Minesota i Portland timbers.

Dva duela osmine finala MLS plej-ofa odigrana su u noći između utorka i srede. Oba su rešena nakon penala, a plasman dalje obezbedili su Minesota i Portland timbers.

Minesota je nakon izvođenja penala bila bolja od Kolumbus krua 1:1 (5:4) i tako obezbedila mesto u četvrtfinalu.

Povela je Minesota već u 18. minutu golom Loda, a Kolumbus do izjednačenja dolazi u 79. minutu. Zardes je izveo penal i promašio, ali je odlično reagovao na odbijenu loptu i uspeo ipak da svom timu, ispostavilo se, izbori penale.

Presudna je bila treća serija u kojoj je Kaden bio neprecizan, dok su sa druge strane svi igrači Minesote bili na nivou i obezbedili prolaz dalje.

Penali su odlučivali i u duelu Portland timbersa i Sinsinatija koji je na kraju u četvrtfinale poslao Timberse 1:1 (4:2).

U ovom meču se mreža prvi put zatresla u 61. minutu ali je gol Sinsinatija poništen nakon gledanja snimka zbog ofsajda u kome se našao Deplane.

U 67. minutu, samo tri minuta nakon što je ušao u igru Niezgoda donosi prednost Portlandu, ali malo nade Sinsinatiju vraća Lokadija preciznim udarcem sa bele tačke za 1:1.

Nisu bili tako precizni igrači Sinsinatija u penal seriji. Pri rezultatu 2:2 prvo je Lokadija promašio svoj penal, a za njim je neprecizan bio i Vaston i tu je bio kraj.