Estonija: Flora cvetala i u komšiluku

Octavio Passos, Getty Images Sport

Fudbaleri Flore iz Talina ubedljivo su pobedili kao gosti gradskog rivala Talinu Kalev 3:0 u utakmici 15. kola estonske Meistrlige.

Golove za vodeći tim u šampionatu Estonije postigli su Rauno Sapinen u 35. iz jedanesterca, Henri Valja u 37. i Marten Kusk u 83. minutu.

U drugoj utakmici odigranoj u petak drugoplasirani tim šampionata Nome Kalju igrao je samo nerešeno 1:1 na svom terenu protiv ekipe Tameka.

Domaći tim poveo je već u 9. minutu pogotkom Vladislava Komutova, ali je 11 minuta pre kraja bod gostima doneo Tristan Koskor.

Flora ubedljivo vodi sa 40 bodova, Nome Kajlu ima 29, Levadija, Tulevik i Paide po 24. Slede Tameka sa 16, Kuresare 15, Trans 13, Legion 10 i Talina Kalev je poslednja sa samo devet bodova.