Hakšabanović samo za bod, novi remi Norćepinga

Fudbal ostalo 3. avg. 202022:49 > 22:50
Sead Hakšabanović
FSCG

U Švedskoj je kopletirano 12. kolo Alsvenskana, a iznenađenje je priredio tim Mjelbija oduzevši Norćepingu bod u gostima.

To je drugi uzastopni remi Norčepinga, čija se prednost na vrhu tabele istopila i sad se s tim bodom samo izjednačio na prvom mestu sa zahuktalim Malmeom. Oba tima imaju po 25 bodova i +13 gol-razliku.

Povezano

Norćeping je poveo u 55. minutu pogotkom crnogorskog reprezentativca Seada Hakšabanovića, posle centaršuta Levija sa desne strane uklizao je i ubacio loptu u gol. Bio je to njegov peti gol u šampionatu.

Gosti su do izjednačenja stigli samo sedam minuta kasnije, strelac je bio Nigerijac Moses Ogbu.

Pobednika nije bilo ni u drugom meču dana, ali je viđeno čak šest golova: Elfsborg I Sirijus su podelili bodove 3:3, iako su gosti na poluvremenu vodili 3:1. Golove su postigli Frik u 6, Karlson u 50. i Alm u 63. za Elfsborg, Vekija u 4, Anderson u 8. i Bjernsterm u 28. minutu za Sirijus.

Elfsborg je treći sa 21 bodom, Sirijus šest sa 17 bodova.