Alsvenskan: Malme prekinuo seriju Helsingborga

Lars Dareberg/Ombrello/Getty Images

Od kada su bili suočeni sa tavorenjem na dnu tabele Helsingborg je uspeo potpuno da preokrene situaciju i napravi seriju mečeva bez poraza. Ali njoj je došao kraj pošto je doživljen poraz u gostima od Malmea 4:1.

Lider je ušao rešen da prekine seriju Helsingborga od sedam mečeva bez poraza i poveli su u 25. minutu preko Bergeta, koji je bio precizan sa bele tačke. Ipak, 11 minuta kasnije dosuđen je penal i na drugoj strani, a precizan je bio Van den Hurk za 1:1. Možda i odlučujući momenat meča odigrao se u 45. minutu kada je Brorson odlično reagovao na odbijenu loptu posle šuta Larsona i doneo vođstvo domaćem timu na samom kraju prvog poluvremena.

Gosti su morali da krenu nešto otvorenije i to je Malme kaznio u 62. minutu kada je Anel Ahmedhodžić povisio na 3:1. Konačnih 4:1 postavio je Telin u ćetvrtom minutu nadoknade. Malme se izdvojio na prvom mestu sa 28 bodova, tri više od Norčepinga, uz meč više. Helsingborg je pao na 15. pretposlednje mesto i ima 10 bodova, dva manje od Geteborga koji je prvi iznad crte.

Aktuelni šampion Jurgorden vezao je i treću pobedu pošto je slavio u gostima protiv Varbergsa 2:1. Gosti su golovima Kujovića u 29. i Ulveštada u 42. iz penala poveli 2:0, dok je u 54. minutu Birkfeld smanjio i postavio konačan rezultat. Jurgorden je treći sa 23 boda. U poslednjem meču dana Hamarbi i Falkenbergs odigrali su nerešeno 1:1.