Švedska: Norćeping sve više posustaje

Photo by Michael Regan/Getty Images)

Doskora vodeći Norćeping poražen je na gostovanju Hekenu 1:2 u 13. kolu Alsvenskana. Hakšabanović asistent u 89. minutu.

Norćeping je u poslednjih pet utakmica osvojio samo pet, odnosno izgubio deset bodova i sad gleda u leđa ekipi Malmea.

Na gostovanju Hekenu izgubio je sa 2:1, a ostao je i bez Filipa Dagerstala koji je dobio crveni karton u 59.minutu. Oba gola za domaći tim postigao je norveški internacionalac Aleksander Sederlund u 16. i 63. minutu.

Crnogorski reprezentativac Sead Hakšabanović zaigrao je Norćeping od starta drugog poluvremena i u 89. minutu je asistirao Rasmusu Lauritsenu za utešni gol gostiju.

U jednom od derbija kola AIK je na svom terenu poražen od Elfsborga – 1:2. Gosti su već na poluvremenu vodili sa 2:0 pogocima Pera Frika u 18. i Jaspera Karlsona u 39. minutu. Konačan rezultat postavio je veteran Henok Goitom u 89. minutu.

Nekad veliki IFK Geteborg je stiga do boda na svom terenu protiv Estersundsa 2:2 zahvaljujući dvostrukom strelcu Augustu Erlingmarku. Izjednačujući gol postigao je u 85. minutu. Strelci za goste bili su Nebiju Peri u 27. i Noa Sonko-Sundberg u 31. minutu. Hosam Aiseh u 29. minutu nije uspeo da iskoristi penal za domaći sastav.

Erebro je kao gost bio ubedljiv protiv fenjeraša Kalmara – 3:0. Istakao se Nahir Besara sa dva gola (45, 62) i asistencijom za Davida Segera (71).

U meču Mjelbi – Sirijus nije bilo pobednika – 1:1. Poveli su gosti u 20. minutu iz penala, koji je izveo Mohamed Saeid. Izjednačio je Moses Ogbu tri minuta pre kraja.

Na tabeli vodi Malme sa 28 bodova, slede Norćeping 25, Elfsborg 24, Jurgarden 23, Haken 21, itd.