CSL: "Splićanin" Žan Koasi presudio Šiđadžuangu

Octavio Passos, Getty Images Sport

U Superligi Kine u petak su odigrane dve utakmice, a golovima se istakao Žan Kuasi, nekadašnji fudbaler splitskog Hajduka.

Na programu su bile dve utakmice B grupe.

Povezano

Ekipa Vuhan Zal pobedila je Šiđadžuang Ever Brajt 2:1. Svi golovi viđeni su u prvom poluvremenu. Dvostruki strelac za pobedinka bio je 25-godišnji napadač iz Obale Slonovače Žan Koasi. Nekadašnji fudbaler splitskog Hajduka i Šangaj SIPG vodeći gol postigao je u 15. minutu, a asistent je bio Leo Baptisatao. Na 2:0 povisio je iz jedanesterca u 36. minutu.

I ekipa iz Šiđadžuang je imala penal, koji je u poslednjem minutu prvog poluvremena realizovao 34-godišnji veteran iz Brazila, Luiz Giljerme da Konseisao Silva – Muriki.

Vuhanu je to druga pobeda u trećoj utakmici nastavka Superlige dok je Šiđadžuangu to prvi poraz posle dva remija.

U drugom meču nije bilio pobednika. Bodove du podelili Hebei Čajna Forčun i Čongking Dangai Lifan 2:2.

Na ovoj utakmici viđeno je zapravo šest golova, ali su prva dva poništena, po jedan za svaki tim. Svi regulani golovi pali su u drugom poluvremenu. Hebei je vodio 2:0, Brazilci Rikardo Golar u 50. i Markao u 67. bili su strelci, ali je ekipa iz Čingkinga stigla do izjednačenja zahvaljujući nespretnom golmanu Hebeija Činu Veniju. Najpre je u 74. minutu postigao autogol posle akcije Brazilca Alana Kardesa, da bi u pretposlednjem minutu meča istom igraču lošom intervencijom omogućio da poravna rezultat.

Za Hebei je od prvog minuta igrao Tuzlak Samir Memišević. Zamenjen je u poslednjim trenucima meča.

Hebei još čeka na prvu pobedu u nastavku sezone, to mu je bio drugi remi, uz jedan poraz, baš kao i klubu iz Čongkinga.