CSL: Điangsu na vrhu grupe A, Tošić na klupi

Lintao Zhang/Getty Images for Premier League

Dve utakmice su odigrane u Kini. U oba slučaja bolji su bili gosti, a to je dovelo i do pomeranja na čelu grupe A.

Guangdžou Evergrande više nema stporocentan učinak u Superligi Kine, pošto ga je u derbiju četvrtog kola na njegovom terenu savladao Šandong Luneng sa 1:0.

Domaći su imali više prilika u prvom delu. Dobre šuteve uputili su Park Đi Su u 34. i Šu Šin u 41. minutu. Kazna za propušteno stigla je u 60. minutu, kada je posle drugog vraćanja lopte u kazneni prostor, volej desnom nogom uhvatio Guo Tianju. On je samo minut ranije zamenio Gracijana Pelea i odmah uspeo da savlada golmana domaćih. Isti fudbaler je osam minuta nakon gola imao priliku za još jedan, ali nije uspeo da ponovo zatrese mrežu.

Evergrandeu je u 88. minutu poništen pogodak za izjednačenje, pošto se Paulinjo našao u ofsajdu. Bio je ovo prvi poraz Gvangdžou Evergrandea posle tri vezane pobede. Ekipa sa devet bodova sada zauzima drugu poziciju grupe A, Šandong je na trećem mestu sa sedam bodova.

Na prvo mesto iste grupe izbio je tim Đangsu Suninga, koji je kao gost bio bolji od ekipe Gvangdžou Rič end Fors, sa . Svoj šou u prvom poluvremenu imao je Aleks Tešeira, koji je dva gola postigao u 22. i 35. minutu. U prvom slučaju asistent je bio Miranda, a u drugom Eder.

Odličnu priliku da smanji imao je Eran Zahavi u 58. minutu, ali je šut Izraelca sa bele tačke odbranio golman Gu Čao. Đangsu sada ima deset bodova i preuzeo je čelnu poziciju, Rič end Fors ostaje na poslednjem osmom mestu, sa samo jednim osvojenim bodom.