Minimalci Malmea i Elfsborga, derbi Stokholma Hamarbiju

Fudbal ostalo 9. avg. 202019:43 > 19:48
Andreas Hillergren/TT News Agency/via REUTERS

Malme je slavio na gostovanju Falkenbergsu u 14. kolu švedske lige 1:0, dok je istim rezultatom i Elfsborg slavio protiv Ostersundsa.

Jedini gol na meču Falkenbergsa i Malmea je viđen već u 10. minutu kada je strelac bio Jo Inge Berget. Dva minuta pre toga je Malme ostao sa igračem manje jer je isključen bio Ajzak Kise Telin. Imao je Falkenberg veći posed ali nije uspeo da šutne više od dva puta u okvir gola protivnika.

Drugoplasirani Elfsborg je takođe sa igračem manje slavio protiv Ostersundsa na gostovanju. Strelac je bio Jesper Karlson u 50. minutu, a u 63. je isključen Simon Strand.

Veliki Stokholmski derbi su igrali Đurgarden i Hamarbi. Formalno gost Hamarbi je slavio 2:1. Već u 4. minutu je poveo Hamarbi golom Arona Johansona, a u 33. je Imad Khalili povećao. Đurgarden je došao do gola u 74. minutu kadaje Mads Fenger dao autogol.

U ostalim mečevima su remizirali Orebro i Geteborg 1:1, Kalmar je bio bolji od Hakena na gostovanju 0:2, a Mjalbi je dobio ekipu AIK 3:1.