Prvenac za Ever Brajt, Šenžen uručio otkaz Donadoniju

Fudbal ostalo 11. avg. 202016:48 > 16:54
REUTERS/Alberto Lingria

Fudbaleri Šiđadžuang Ever Brajta savladali su Tjanđin Tedu rezultatom 3:0 u okviru četvrtog kola kineske Superlige i tako ostvarili prvi trijumf od povratka u elitno društvo.

Klub koji je osnovan 2011. godine u Superligu se vratio posle tri godine u drugom rangu takmičenja, a prethodno je u njoj igrao dve sezone.

Povezano

Ever Brajt je poveo u devetom minutu, strelac je bio Điju Žong, a preostali golovi viđeni su u poslednjih desetak minuta utakmice. Jifeng Zang je povisio na 2:0, a konačan rezultat postigao je Brazilac Muriki u poslednjem minutu regularnog dela susreta.

Posle prve pobede Ever Brajt drži četvrto mesto na tabeli grupe B kineskog prvenstva sa pet bodova, a na čelu se nalazi Peking Guoan sa devet. Tjanđin je na samom začelju sa samo jednim bodom.

U drugoj utakmici dana Čongćing i Ćingdao su igrali bez golova. Za Ćongćing je to treći remi ove sezone i drži peto mesto u grupi B, a isti broj bodova ima i Ćingdao na poziciji iza.

Dan u kineskom šampionatu obeležila je i vest da je Šenžen uručio otkaz Robertu Donadiniju posle tri uzastopna poraza. Italijanski stručnjak je na klupu kineskog kluba stigao prošle godine, a u tom periodu Šenžen je ostvario dve pobede, četiri remija i osam poraza. Donadoni je prethodno, između ostalog, vodio Bolonju, Parmu, Napoli i reprezentaciju Italije.