Tigres na vrhu: Žinjak i Edu Vargas za trijumf

Azael Rodriguez/Getty Images

Fudbaleri Tigresa savladali su Pueblu kod kuće u četvrtom kolu meksičke Aperture rezultatom 2:1.

Domaći su oba pogotka postigli u ranoj fazi meča. Najpre je u šestom minutu francuski napadač Andre-Pjer Žinjak pogodio iz penala, da bi u osmom Čileanac Edu Vargas duplirao prednost.

Gosti su u nastavku uspeli samo da ublaže poraz preko Ormena u 58.

Do kraja im nije pomoglo ni to što je Tigres igrao sa desetoricom od 73. minutu zbog isključenja Karlosa Salseda.

Tigres je lider Aprture sa osam bodova, dok je Puebla četvrta sa sedam.

Nekaksa je kod kuće bila bolja od Mazatijana sa 1:0, golom Paserinija iz penala u 42. minutu, i upisala prvi trijumf u sezoni.

Sa četiri boda, taj tim je 13. na tabeli. Isti broj poena ima i Mazatijan na 12. mestu.

Leon je savladao Pačuku kao gost sa 1:0. Strelac jedinog pogodka bio je Moreno Berio u 70. minutu.

Domaći su u nadoknadi ostali sa igračem manje zbog isključenja Parda.

Leon je šesti sa sedam, a Pačuka 10. sa četiri poena.