Arnautović ponovo strelac, slavlje Pekinga

Matt Roberts, Getty Images Sport

U sredu su odigrane dve utakmice 4. kola kineske Super lige u grupi B, a pobede su ostvarili Šangaj SIPD i Peking.

U Sudžou, Peking je pobedio Hebei 3:1 i stigao i do četvrte pobede zaredom u novoj sezoni, iako je tokom cele utakmice rival bio ako ne bolji, bar ravnopravan.

Prvi gol viđen je već u petom minutu, a na spektakularan način lopta se posle šuta Đin Taijana i odbitka od Fenga našla iza golmana Jašionga, koji je na ovom meču debitovao za Hebej. U drugom poluvremenu Hebei je bio za klasu bolji, stvorio brojne šanse preko Rikarda Gulara, Mohameda Tureja i Markaa, ali gol je prvi postigao Peking.

Kontru Renata Augusta golom je u 54. minut završio mladi napadač Džang Juning, prvim u sezoni.

U jednom trenutku drugog poluvremena odnos u šutevima bio je 9:2 za Hebei, a gol su Crveni najzad postigli u 78. minutu, loptu Mohameda Tureja, bivše zvezde Đurgardena, u gol je ubacio Dong Šuešeng za 2:1.

Poslednji gol na meču, za konačnih 3:1, postigao je mladi kineski fudbaler norveškog porekla, Hou Jangjang, koji je plasirao loptu u mrežu sa par metara posle dodavanja Sedrika Bakambua i grube greške odbrane Hebeja.

U drugom meču dana Šangaj SIPG je posle preokreta savladao Vuhan 2:1, a strelci za pobedu ekipe Vitora Pereire bili su Marko Arnautović i Oskar, dok je prednost Vuhanu doneo Džan Čenglin.

Na tabeli grupe B, Peking je prvi sa 4 pobede, dok je Šangaj SIPG drugi sa 3 pobede i jednim remijem.