Malme slavi Nalića, Jurgorden Kujovića

Fudbal ostalo 12. avg. 202021:12 > 21:14
Lars Dareberg/Ombrello/Getty Images

U 15. kolu Alsvenskana dve identične pobede domaćih timova i obe posle preokreta - 2:1. Jurgorden je bio bolji od Mjelbija, Malme od Erebra.

Aktuelni šampion Švedske je tek u drugom poluvremenu uspeo da preokrene rezultat protiv neugodnog Mjelbija. Gosti su prvih 45 minuta završili u svoju korist golom Nigerijca Mosesa Ogbua kome je to bio sedmi pogdak u ligi.

Izjednačio je bivši reprezentativac Švedske rodom iz Crne Gore Emir Kujović u 54. minutu, a pobedu Jurgordenu doneo je Džonatan Augustinson u 64. minutu.

Sličan scenario viđen je i u Malmeu, gde je Erebro poveo pogotkom Jake Larsona u 27. minutu, ali je domaćin preko Erdala Rakipa u 44. i rezervnog igrača Adija Nalića u 72. minuta stigao do preokreta. Adi je sin Zlatana Nalića, nekadašnjeg fudbalera Slobode (Tuzla), Borca (Banjaluka) i Sloge (Kraljevo) i sadašnjeg trenera ekipe Tuzla Siti.

Posle 15. kola Malme je prvi sa 35 bodova, slede Elfsborg sa 27 (utakmica manje), Jurgorden 26, Norćeping 25 (utakmica manje)…