Blizu plej-ofa: Šandong slavio protiv Šenžena

Fudbal ostalo 15. avg 202015:43 > 15:53
Claudio Villa/Getty Images

U meču petog kola Grupe A kineske Superlige Šandong je kod kuće bio bolji od Šenžena 2:0 i tako napravio veliki korak ka plasmanu u plej-of.

Ovo je bio duel praktično direktnih konkurenata za mesto koje vodi u plej-of. Domaćin je do prvog gola došao u 25. minutu a strelac je bio bivši italijanski reprezentativac Gracijano Pele. Gosti su sada morali da napadnu, ali je ekipa Šandonga bila znatno opasnija i činilo se da je ona bliže golu.

Rezultat iz 25. minuta ostao je na snazi sve do finiša meča. A onda je 89. minutu Liu Binbin rešio sve dileme i postigao gol za 2:0. Time je Šandong osvojio tri veoma važna boda, kojima se odvojio od Šenžena.

Šandong je četvrti, na poslednjem mestu koje vodi u plej-of sa 10 bodova, koliko imaju i Šangaj Šenhua i Đangsu Suning na drugom i trećem mestu, dok je prvi Gvangdžou Evergrande sa 12 bodvoa. Imaju pet bodova više od petog Henana, a šesti je Šenžen sa svega tri boda.