Dva gola Rodrigesa za pobedu Kruz Azula

Getty Images/Patrick Smith

Ekipa Kruz Azula pobedila je Huarez sa 3:2 i došla do treće pobede u pet odigranih mečeva u meksičkoj Ligi MX. Kruz Azul ima deset bodova, koliko i lider Klub Amerika, ali sa utakmicom više.

Poveli su gosti već u prvom minutu preko Leskana, do poluvremena je izjednačio Jotun, da bi Kruz Azul trijumf osigurao sa dva pogotka Džonatana Rodrigesa, 27-godišnjeg Urugvajca koji je kratko bio član Benfike i Deportivo la Korunje, oba puta na asistenciju Himenesa. U 86. minutu Velaskes Ramos samo je ublažio poraz Huareza.

Treći na tabeli je UNAM sa devet bodova iz pet utakmica – Pumas je sada remizirao bez golova sa Masatlanom u gostima.

Gvadalahara je pobedila Atletiko San Luis sa 2:1 – svi golovi pali su u drugom poluvremenu, poveli su domaći preko Brisuele, izjednačio je Kiroga u 68. minutu, ali su gosti samo dva minuta kasnije ostali sa desetoricom zbog isključenja Katalana. U 78. minutu Kalderon je postigao odlučujući pogodak.

U poslednjem meču dana Monterej i Nekaksa remizirali su 1:1 – Pabon je doveo domaće u vođstvo u 60. minutu, a bod Nekaksi doneo je Bilbao u 76. minutu.