Povratak Tošića za prvenac Gvangdžoua

Reuters, Murad Sezer

Golom Erana Zahavija iz penala u 30. minutu, fudbaleri Gvangdžou RF savladali su Dalijan Pro rezultatom 1:0 i obezbedila prvu pobedu u novoj sezoni kineske Superlige, tek u 5. kolu.

Inače, ova utakmica trebalo je da se odigra dan pre, ali je otkazana zbog jake kiše.

U prethodna četiri kola, RF je upisao jedan remi i doživeo tri poraza, a igrao je protiv tima Rafe Beniteza, koji je u istom tom periodu osvojio samo bod više.

Pogotku Zahavija sa bele tačke, prethodio je i poništen gol izraelskom igraču u 13. minutu, zbog navodnog ofsajda. Uz jedinog strelca, junak ovog meča bio je srpski as Duško Tošić, koji je posle dugo vremena odigrao ceo meč za ekipu koju sa klupe vodi legendarni holandski as Đovani van Bronhorst.

Ovom pobedom Gvangdžou je pobegao sa dna tabele A grupe, koja se igra u teškim vremenskim uslovima u Dalijanu.

Iako su vodili 3:0 u 30. minutu, fudbaleri Peking Guana su u završnici meča protiv novajlije Ćingdaoa spašavali bod, jer je susret završen rezultatom 3:3.

Golove za Peking postigli su Sedrik Bakambu u 18, Alan Daglas u 21. i Jongjong Hu u 30. minutu, dok je Francuz Roman Alesandrini postigao dva gola za Ćingdao, prvi u 41. iz penala, a drugi u 72. minutu, dok se u strelce upisao i Džu Đijanrong u 45. minutu, na asistenciju srpskog internacionalca Jagoša Vukovića.

Peking je i pored izgubljene pobede, ostao lider u B grupi sa 13 bodova, a Ćingdao je na petoj poziciji, posle četvrtog remija u prvih pet mečeva.

U istoj grupi Šangaj SIPG je odigrao 1:1 protiv odlične ekipe Šiđijadžuanga, koja je nakon 5. kola na četvrtom mestu, koje vodi u plej-of.

Poveo je Šiđijadžuang golom Zang Jifenga u 50. minutu, a izjednačio je Hulk u 69. minutu, posle dodavanja Mirahmatjana.