Alsvenskan: Lideri se zadovoljili bodom na gostovanjima

Fudbal ostalo 16. avg. 202020:08 > 20:14
Reuters, TT News Agency

Tri remija viđena su u tri meča nedeljnog programa 16. kola švedske Alsvenskan lige.

Nerešeno je odigrao čak i lider Malme, na gostovanju Mjalbiju u Haleviku. Bilo je 2:2.

Taj meč je nosio i epitet derbija, jer je novajlija Mjalbi jedno od najprijatnijih iznenađenja ove sezone.

Vodili su domaći 1:0 (autogol Knudsena u 24.) i 2:1 (Šabović u 66. minutu), a gosti su prvo promašili penal (Berget u 40), da bi Danci Riks u 54. i Kristijansen u 72. minutu doneli izjednačenje i konačnih 2:2.

U drugom derbiju kola, takođe 2:2, u meču u kojem je Hamarbi dočekao sjajni Elfsborg na „Tele2 Areni” u Stokholmu.

Goste je u vođstvo doveo Frik u 19. minutu, ali je izjednačio Halili na dodavanje Darjana Bojanića u 32. minutu.

U drugom poluvremenu ponovo su prvi do gola stigli fudbaleri Hamarbija. Mrežu domaćih pogodio je čudesni Jesper Karlson (22) u 64. minutu, a to je bio njegov osmi gol na sedam uzastopnih mečeva!

Izjednačujućem golu Johansona sa bele tačke u 79. minutu, prethodio je prekršaj i drugi žuti karton za Štranda, pa su gosti kraj meča dočekali sa desetoricom.

U derbiju začelja, sudaru Falkenberga i AIK-a bilo je 1:1. Poveli su gosti u 23. minutu, zahvaljujući spretnom Sebastijanu Larsonu, koji je posle promašenog penala ipak pogodio mrežu rivala sa nekoliko metara. Konačan rezultat postavio je Karl Sederstrem u petoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.