Erovnuli liga: Dinamo iz Batumija novi lider

Octavio Passos, Getty Images Sport

Pobedom na gostovanju Meraniju u Tbilisiju rezultatom 2:1, fudbaleri Dinama iz Batumija preuzeli su lidersku poziciju na tabeli gruzijske Erovnuli lige.

Posle nepotpunog 10. kola, aktuelni vicešampion je na prvoj poziciji sa 20 bodova, dok drugoplasirani Dinamo iz Tbilisija ima bod manje.

Ekipa Meranija je posle šestog poraza zakucana za dno tabele sa samo četiri osvojena boda.

Golove za Dinamo postigao je Rejnaldo u 51. i Nikabadze u 54. minutu, dok je jedini pogodak za domaćina delo Gogolašvilija u 85. minutu.

U narednom meču, kojeg će odigrati tek 12. septembra, Dinamo će u Batumiju dočekati upravo slavnog imenjaka iz Tbilisija. Inače, i jedan i drugi tim imaće pauzu zbog nastupa na evropskoj sceni.