Liga MX: Ubedljiv poraz lidera

Fudbal ostalo 17. avg. 20208:50 > 8:51
Getty Images/Patrick Smith

Ekipa Klub Amerika, lider meksičke Lige MX, doživela je ubedljiv poraz u petom kolu, pošto je Keretaro slavio kod kuće sa 4:1.

Domaći su poveli u 35. minutu golom Silveire posle loše reakcije golmana, a do poluvremena je Klub Amerika ostala sa igračem manje posle drugog žutog kartona za Sančesa.

Uprkos tome, gosti su izjednačili preko Kordove u 58. minutu posle odbitka uz mnogo sreće, ali onda je usledio furiozni odgovor Keretara – strelci su bili Servantes u 61. golčinom iz voleja i Islas u 67. minutu posle kontre, da bi trijumf potvrdio Silveira svojim drugim pogotkom u 92. minutu.

Klub Amerika ima 10 bodova na prvom mestu koje deli sa Kruz Azulom, dok je Keretaro šesti sa sedam osvojenih bodova.

U drugom meču dana Santos Laguna i Atlas remizirali su bez golova.