Kina: Evergrandeu pripao derbi šestog kola

Buddhika Weerasinghe/Getty Images

U derbiju šestog kola kineske Superlige grupe A aktuelni prvak Gvangdžou Evergrande posle velike borbe savladao je Đangsu Suning sa 2:1 i tako se vratio na prvo mesto na tabeli.

U izuzetno nervoznom meču koji je odigran u Dalijenu nije viđen kvalitetan fudbal, ali je meč zato obilovao uzbuđenjima.

Evergrande je do prednosti došao u 24. minutu sa bele tačke, prethopdno je prekršajem zaustavljen Jang Liju koji je blagi kontakt sa Abdugenijem pretvorio u ubedljiv pad, a Elkeson je sa 11 metara bio nepogrešiv.

U zavšnici prvog poluvremena reprezentativac Kine, bek Linpeng dobio je drugi žuti karton i od tog trenutka inicijativu je preuzeo Đangsu.

Odmah na startu drugog dela igre Olaroju je ubacio Brazilca Aleksa i plavi su počeli sa napadima.

Akcija Aleksa i Edera donela je i izjednačenje u 54. minutu kada je uz puno sreće i nekoliko odbitaka bivši italijanski reprezentativac postigao treći gol u sezoni.

Kada je izgledalo da će Đangsu naneti drugi poraz u sezoni Evergrandeu kardinalna greška golmana Gu Čaa donela je pobedu ekipi Fabija Kanavara.

Pobedu je obezbedio Paulinjo svojim četvrtim golom u sezoni u 84. minutu. Prednost je mogla da bude i ubedljivija pošto je Evergrande dobio još jedan penal posle prekršaja Mirande nad Fernandinjom, ali je VAR tu odluku poništio.

Legenda kineskog fudbala i kapiten Evergrandea Dženg Dži na terenu je danas proslavio 40.rođendan.

Na tabeli grupe A prvi je Evergrande sa 15 bodova, Šandonf Luneng je drugi sa 13, Đangsu Suning je treći sa 10.

U drugom meču šestog kola grupe A Šenžen je slavio protiv Dalijana rezultatom 3:2. Domaćini su bolje ušli u meč i do prednosti stigli u 12. minutu kada je gol postigao Gao Lin. Samo devet minuta kasnije Presijado je duplirao prednost. Na početku drugog poluvremena gostujuća ekipa je bila bolja, pa je Rondon u 50. minutu smanjio prednost, da bi samo pet minuta kasnije Hamšik izjednačio rezultat. Igrao se 74. minut kada je Meri iz penala postigao pobedonosni gol.