Memišević asistent u pobedi Hebeija

Reuters, Arnd Wiegmann

Odigrana su još dva meča 6. kola B grupe kineskog fudbalskog šampionata.

U direktnoj borbi za treće mesto, koje sigurno vodi u doigravanje, ekipa Hebeija je savladala Vuhan rezultatom 3:1.

Golove za pobednički tim postigli su Buja Turaj u 26, Jin Hongbo u 44. i Markao u 77. minutu. Strelac jedinog gola za poraženi tim bio je Li Hang u 41. minutu.

Svih 90 minuta za Hebei odigrao je Samir Memišević (27), fudbaler iz Bosne i Hercegovine, koji je i asistirao za drugi gol svog tima. Reč je o nekadašnjem igraču Živinica, Slobode iz Tuzle, Zemuna, Bežanije, Radnika iz Bijeljine i Groningena, koji je u Kinu došao u februaru.

Ćongćing Lifan je golom Marsela u 69. minutu savladao Šiđijadžuang rezultatom 1:0 i došao do prve pobede u novoj sezoni kineskog fudbalskog šampionata.

Na tabeli B grupe kineske Superlige, koja svoje mečeve igra u Sudžou, vodi Peking Guan sa 13 bodova iz pet mečeva. Sledi Šangaj SIPG sa 11 bodova (5 utakmica), Vuhan sa devet, Hebeji sa osam, Čongćing i Šijadžuang sa šest bodova (iz šest mečeva). Na dnu tabele, sa utakmicom manje su Ćingdao koji ima četiri boda i Tijanđin sa jednim bodom.