MLS: LA Galaksi protiv gradskog rivala do prve pobede

Fudbal ostalo 23. avg 20209:21 > 9:23
Maja Hitij/Getty Images

Četiri meča MLS šampionata odigrana su u noći između subote i nedelje, a pobede su ostvarili Los Anđeles Galaksi, Atlanta Junajted, Inter Majami i Ril Solt Lejk.

LA Galaksi je slavio protiv Los Anđeles FC 2:0.

Itan Zubak pogodio je u 26. minutu za vođstvo Galaksija, a konačnih 2:0 postavio je Sebastijan Letdžet u 54. minutu.

To je za Galaksi prva pobeda ove sezone i trenutno je na 11.mestu Zapadne konferencije. LA FC je četvrti i pretrpeo je prvi poraz.

Atlanta Junajted bila je bolja od Nešvila 2:0, a oba gola postigao je Piti – prvo u 40. minutu na asistenciju Remedija, a zatim i u 87. minutu.

Inter iz Majamija je sa 3:2 dobio Orlando Siti.

Hulijan Karansa doneo je prednost Interu u 12. minutu, Dajk je izjednačio šest minuta kasnije, a zatim je ponovo Karansa pogodio za vođstvo tima iz Majamija.

Pizaro je u 49 minutu povisio na 3:1, a konačnih 3:2 postavio je Nani u 80. minutu.

U poslednjem meču dana Ril Solt Lejk je sa 4:1 pobedio Kolorado Rapids.

Erera je autogolom doneo prednost Koloradu, a zatim je u drugom poluvremenu Ril Solt Lejk rešio pitanje pobednika – hrvatski fudbaler Damir Krajlah je u 57. minutu izjednačio, minut kasnije Čang je pogodio za 2:1, a zatim su se u listu strelaca upisali i Baird u 85. i Meram u 89. minutu, koji je bio i asistent kod prvog gola.

Solt Lejk je peti na tabeli Zapadne konferencije, a Kolorado je na osmoj poziciji.