Kiks Elfsborga, Malme na plus 7

Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Malmea iskoristili su iznenađujući poraz Elfsborga od Estersundsa rezultatom 1:0 i posle 17 kola imaju sedam bodova više od prvog pratioca.

Lider je na svom stadionu bio bolji od Falkenbergsa sa 2:1 golovima Riksa u 40. i Telina u 51. minutu.

Jedini strelac za goste bio je Englund uz 87. minutu.

Malme ima samo jedan poraz u šampionatu, a u poslednjih 11 utakmica zabeležio je devet pobeda i dva remija. Falkenbergs ima 13 bodova i na deobi je poslednje pozicije sa Kalmarom i Helsinborgom.

Estersunds je do tri boda na gostovanju Elfsborgu došao u 72. minutu pogotkom Turgota iz neposredne blizine, a posao im je bio olakšan s obzirom na to da je Kaib domaći tim od 48. minuta igrao bez isključenog Kaiba.

AIK je u Stokholmu savladao Helsinborg sa 2:0 golovima Larsona u 19. i Mersa u 52. minutu, dok je Varbergs nadigrao Orebro 2:1.

Seger je u 6. minutu doneo prednost gostima, a Varbegs je pogocima Birkfelda u 76. i Bernija u 84. minutu preokrenuo i prekinuo seriju mečeva bez pobede.