BATE slavio u derbiju i vratio se na prvo mesto

Fudbal ostalo 23. avg. 202021:01 > 21:03
Print screen/SK

Fudbaleri BATE Borisova u derbiju 22. kola prvenstva Belorusije u gostima su pobedili ekipu Nemana rezultatom 2:0 i na vrhu tabele izjednačili se sa Šahtjorom iz Soligorska, koji je u petak poražen od Isloča 4:2.

Strelci za tim iz Borisova bili su Skaviš u 42. i Nehajčik direktno iz kornera u 54. minutu, a ineteresantno je da je Neman imao čak 20 udarca ka golu rivala, od čega osam u okvir gola.

Na drugoj strani BATE je imao četiri udarca u okvir gola, a dva su završila iza leđa čuvara mreže tima iz Grodna Dmitrija Dudara.

Srpski internacionalac Aleksandar Filipović odigrao je ceo meč za gostujuću ekipu, dok je Nemanja Milić zamenjen u 68. minutu. Zoran Marušić i Danijel Stojković su odigrali svih 90 minuta za Neman, koji je ostao na trećem mestu sa pet bodova manje od vodećeg tandema.

U preostale dve utakmice odigrane u nedelju Slavija Mozir – Vitbesk i Žodino – Minsk odigrali su nerešeno 1:1.