Kina: Šangaj rutinski protiv Čongćipinga

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

U sredu su odigrana dva meča sedmog kola Superlige Kine.

U meču A grupe Henan i Šangaj Šenhua odigrali su bez golova, čak i bez udarca u okvir gola. Jedinu pravu priliku za Šangaj imao je Moreno u 79. minutu, ali iako je bio sam ispred golmana Vu Jana nije bio precizan. Šangaj ostaje četvrti, na poziciji koja vodi u plej-of.

U meču grupe B fudbaleri Šangaj SIPG rutinski su rezultatom 3:0 pobedili Čongćing. Prvi gol viđen je već u 18. minutu kada je posle centaršuta Fua Huana reprezentativac Austrije Marko Arnautović postigao četvrti gol u sezoni. Samo dva minuta kasnije ekipa Vitora Pereire duplirala je prednost preko Vanga Šenčaoa. Golu je prethodila velika greška i nesporazum defanzivca Liu Lea i golmana Suia Vejđea.

U nastavku meča gosti su pokušavali da smanje vođstvo Crvenih orlova a najbolju priliku propustio je rezervista Marsinjo. Konačan rezultat postavio je Brazilac Oskar posle dodavanja igrača utakmice Šenčaoa. Šangaj je prvi na tabeli.