MX: Puebla ubedljiva protiv Toluke, Tigresu samo bod

Fudbal ostalo 29. avg 20208:45 > 8:45
Sergio Mejia/Getty Images

Puebla je sa ubedljivih 4:1 pobedila Deportivo Toluku u derbiju sedmog kola meksičke lige.

Puebla je ostvarila pobedu posle tri vezana poraza, dok je istovremeno prekinula niz rivala od tri uzastopna trijumfa.

Statistika kaže da je ekipa iz Toluke imala više vremena loptu u posedu, da je ka golu rivala uputila više udaraca (21-16), ali je na kraju ubedljivo poražena.

Zasluge za to idu i odličnom gomanu Pueble – Hesusu Rodrigesu, kojije zabeležio 11 odbrana.

Gosti su poveli golom Da Silve u 20. minutu. Ipak, već u 31. je izjednačio Ormeno, da bi do kraja poluvremena domaći preokrenuli preko Alvaresa.

U 81. minutu Gonsales je povećao na 3:1. Konačni rezultat postavio je Eskoto u 90.

Toluka je druga na tabeli sa 12 bodova, Puebla je četvrta sa 10.

MezatLan je u sedmom minutu nadoknade došao do boda u duelu sa ekipom Tigres – 1:1.

Žinjak je doveo Tigrove u vođstvo u 77. minutu. Ipak, u sedmom minutu nadoknade Sansores je pogodio za izjednačenje.

Tigrovi su peti na tabeli, dok je Mazatlan na 15. poziciji.