Džej liga: Tragičar Lukas rastužio Mihaila Petrovića

Print screen/SK

Brazilac Lukas Fernandes je najveći krivac što jedino na meču između Sapora i Nagoje nije viđen nijedan gol u 13. kolu Džej lige, jer u 97. minutu nije realizovao penal za ekipu Mihaila Petrovića.

Jedini meč bez golova odigran je u Saporu gde je Konsodale ugostio Grampas Ejt. Gosti iz Nagoje bili su favoriti, ali je domaći tim iznenada dobio priliku da osvoji sva tri boda kad je defanzivac Juki Soma neoprezno igrao rukom u svom šesnaestercu.

Bilo je to u dubokoj nadoknadi vremena i praktično je timu koji s klupe predvodi nekadašnji fudbaler Rada, Crvene zvezde, ljubljanske Olimpije i zagrebačkog Dinama Mihailo Petrović ukazala ogromna šansa da neočekivano osvoji sva tri boda.

Zašto nije najviše može da krivi Brazilca Lukasa Fernandesa koji u sedmom minutu sudijske nadoknade vremena nije uspeo da sa penala savlada golmana gostiju. Tačnije njegov šut odbranio je Australijanac Mičel Langerak, nekadašnji golman Borusije iz Dortmunda, koji je tako više od 300 minuta ostao nesavladan u Džej ligi.

Spektakl je viđen u Kobeu gde je šampion Marinos ispustio dobijen meč. Ekipa iz Jokohame vodila je do 90. minutu 3:1, ali je domaći Visel uspeo do kraja sudijske nadoknade da postigne čak dva pogotka i izjednači rezultat na 3:3.

Golove za domaći tim koji s klupe predvodi nekadašnji nemački internacionalac Torsten Fink bili su Fudžimoto u 18. i 90. i Furuhaši 91. minutu, dok su strelci za ekipu nekadašnjeg selektora Australije Angea Postekoglua bili Markos Žunior u 27. i 33.(penal) i Nakagava u 53. minutu.

Vodeći Kavasaki Frontejl ne staje. Na svom Todoroki stadionu isprašio je Šimicu Es-Pals sa pet golova u mreži – 5:0. Prvo poluvreme Kavasaki je rešio u svoju korist minimalnim vođstvmo zahvaljujući pogotku mladog napadača Reo Hatatea, da bi u drugih 45 minuta Brazilac Leando Daimao, Hatate još jednim golom, Nakamura i Nitoma do vrha napunili mrežu gostiju iz Šizuoke.

Kašima Antlers je kao gost posle velikog preokreta pobedila Kašivu Rejsol 3:2. Junak je bio rezervni fudbaler gostiju Šoma Doi pošto je preokrenuo rezultat golovima u 89. i 91. minutu.

Tokio je takođe kao gost golovima Brazlaca Dijega Oliveire, Leandra (p) i Adailtona pobedio u Suiti ekipu Gambe iz Osake 3:1.

Važne bodove u borbi za vrh tabele osvojila je Urava Reds koja je u Saitami bila bolja od ekipe Oita Trinita – 2:1. U Hirošimi nije bilo pobednika između domaćeg Sanfrećea i ekipe Vegalta Sendai – 1:1.

Na tabeli vodi Kavasaki sa 35 bodova iz 14 utakmica, sledi Tokio sa 25, a po bod manje i čak dve utakmica manje imaju Nagoja i Serezo iz Osake.