LigaMX: Kruz Azul nastavlja, Klub Amerika drži korak

Fudbal ostalo 30. avg. 20209:08 > 9:11
Leopoldo Smith/Getty Images

Kruz Azul je u sedmom kolu Aperture savladao Nekaksu 3:0, dok je Klub Amerika bio bolji od Ateltiko San Luisa 2:1. Golova nije bilo u meču Čivas Gvadalahare i Pačuke.

Kruz Azul je protiv Nekakse poveo u 36. minutu kada je strelac bio Urugvajac Džonatan Rodriges koji je tako dao peti gol u poslednje tri utakmice. Vođstvo domaćih je uvećano početkom drugog poluvremena, u 51. minutu a strelac je bio Hulio Dominges. Konačan rezultat postavio je osam minuta kansije Huan Eskobar.

Ekipa Klub Amerike je uspela da prekine niz od dva poraza savladavši Atletiko San Luis 2:1. Gonsales je već u šestom minutu doneo prednost Atletiku, da bi iz penala Agilera izjednačio u 30. minutu. Henri Martin je u 50. minutu postavio konačnih 2:1 za Klub Ameriku koji sada prati vodeći Kruz Azul i ima tri boda zaostatka na vrhu tabele Aperture.