MLS: Osam golova u Porltandu, preokret Galaksija

Fudbal ostalo 30. avg 202011:14 > 11:18
Douglas P. DeFelice/Getty Images

U MLS se u noći između subote i nedelje igralo čak osam utakmica. Remi Timbersa i Reala upada u oči jer je bilo 4:4, dok je Los Anđeles Galaksi dobio San Hoze 3:2.

U duelu Portlanda i Reala iz Solt Lejka je bilo čak 4:4. Prvi su poveli Timbersi preko Čare u šestom minutu dok je Berd izjednačio u 19. Dva minuta kasnije je Portland opet vodio i to golom Niezgode. U drugom poluvremenu Krilah uspeva da izjednači, a Timbersi još jednom dolaze do vođstva ovog puta preko Blanka. U 85. minutu je već bio Portland blizu pobede jer je Mora Aliaga dao četvrti gol za domaće, da bi Rosi i Džonson u 90. odnosno 94. minutu izvukli bod za Real.

Galaksi je u derbiju Kalifornije bio bolji od San Hozea 3:2. Vako je doneo prednost „zemljotresima“ u 11. minutu da bi Steres izjednačio u 33. Opet je vodio San Hoze posle gola Kauela, da bi Pavon sa penala još jednom izjednačio u 72. minutu. Pobedonosni gol za Galaksi je postigao Ledžet u 82. minutu.

Bez golova su igrali Sinsinati i Kolumbus, dok je Njujork Siti savladao Čikago Fajer 3:1. Strelci su bili Parks, Tinerholm i Ring. I Filadelfija je bila ubedljiva protiv Di Si Junajteda 4:1, uz dva gola Przibilka. Dalas je savladao Minesota Junajted 3:1, a nerešeno je bilo u duelima Nju Ingland – Njujork Red Buls 1:1, kao i u duelu Kolorada i Sporting Kanzas Sitija.