Alsvenskan: Erebro 7+, het trik Imeta

Getty Images/Patrick Smith

Sjajan meč odigrali su Erebro i Norčeping u 18. kolu Alsvenskan lige. Slavili su domaći 4:3 u verovatno meču sezone.

Briljirao je Deniz Imet, koji je postigao het-trik. Upravo je on otvorio seriju golova u 29. minutu. A onda za samo dva minuta Lauritsen u 33. i Niman u 35. donose potpuni preokret i vođstvo Norčepingu. Imet drugim golom u 39. minutu donosi izjednačenje, a rezultatom 2:2 otišlo se na odmor.

U 57. minutu dosuđen je penal za domaćina, a Besara pogađa za novo vođstvo Erebra. Ipak, već u sledećem napadu Norčeping dolazi do novog izjednačenja, a strelac je Almkvist. A onda se stalo. Delovalo je da će se utakmica završiti podelom bodova, međutim u trećem minutu nadoknade Imet postiže het trik i donosi Erebru tri boda. Sada su na 11. mestu sa 20 bodova, četiri više od mesta koje vodi u baraž za opstanak, a šest od zone ispadanja. Norčeping je peti sa 28 bodova, čak 11 manje od lidera Đurgordena.

Ostali rezultati: AIK – Haken 0:1, Helsingborg – Đurgorden 3:1, Mjalbi – IFK Geteborg 1:1, Hamarbi – Kalmar 3:3, Malme – Elfsborg 1:1.