Slavlje Hebeija za prvi poraz Šangaja SIPG

Print screen/SK

U subotu su u Superligi Kine odigrana dva meča devetog kola u okviru Grupe B. Šangaj SIPG doživeo je prvi poraz u sezoni.

Fudbaleri Hebeija savladali su Šangaj SIPG rezultatom 2:0 i tako lideru Grupe B zadali prvi poraz u sezoni.

Oba gola postignuta su u samom finišu svakog poluvremena. Hebei je poveo u 45. minutu preko Vanga Kviminga, da bi se na drugi gol čekalo do petog minuta nadoknade.

Strelac za konačnih 2:0 bio je Marko, a asistenciju je upisao bosanskohercegovački internacionalac Samir Memišević.

Hebei nakon devet odigranih mečeva ima četiri pobede, dva remija i tri poraza. Šangaj SIPG ima šest trijumfa, dva remija i ovaj jedan poraz.

U drugom meču dana, Šijacuang je savldao Ćingdao Huanghai rezultatom 1:0. Za Šijacuang ovo je druga pobeda u sezoni i to druga vezana, Ćingdao je doživeo treći vezani poraz.

Mečeve kineske Superlige pratite samo na kanalima Sport Kluba.