Liga MX: Kiks Kruz Azul, Pumas ubedljiv

Octavio Passos, Getty Images Sport

Fudbaleri UNAM Pumasa ostvarili su drugu pobedu u nizu, pošto su savladali Pubelu 4:1 u osmom kolu meksičke Lige MX.

Gosti su poveli golom Rejesa u desetom minutu, već do poluvremena preokrenuli su Alvares na asistenciju Gonsalesa Espinjole, koji je zatim dao gol za 2:1. U nastavku su pobedu potvrdili Vaskes i Dineno, pa je Pumas sada drugi na tabeli sa 16 bodova, dva manje od lidera Leona.

Takođe 16 bodova ima i Kruz Azul, koji je iznenađujuće poražen na gostovanju Atlasu 1:0 – odlučujući pogodak delo je Malkore iz penala u 72. minutu, pa Kruz Azulu nije vredelo ni 17 udaraca ka golu rivala i skoro dve trećine vremena lopte u posedu.

U poslednjem meču dana Gvadalahara je na gostovanju Tigresu došla do treće pobede u sezonu – 3:1. Antuna i Masijas doneli su prednost 2:0 gostima, zatim je Žinjak dao nadu Tigresu, da bi u završnici konačni rezultat postavio Angulo Urijarte.