Majstor Moreno spasao Šangaj Šenhuu protiv Šandonga

Print screen/SK

U duelu 10. kola kineske Superligre Grupe A, Šangaj Šenhua i Šandong Luneng igrali su nerešeno 1:1.

U Dalijenu pred 15.000 navijača (stadion prima 61.000), viđen je zanimjiv fudbal, Šandong je bio bolji tokom većeg dela meča, imao duplo više udaraca na gol i u okvir gola u odnosu na Šangaj.

Gracijano Pele je svoj četvrti gol u sezoni postigao u 19. minutu, asistent je bio mladi Liu, a Italijan je sa desetak metara poslao loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu Šangaj je pokušavao da dođe do gola, ali legenda kluba kapiten Đovani Moreno uglavnom nije imao s kim da igra na protivničkoj polovini.

A onda je Kolumbijac bukvalno sam rešio utakmicu, u pet minuta je pogodio prečku sa 20 metara, šutirao u golmana sa 16 metara, i onda iz solo prodora, gde je prošao četvoricu igrača, postigao svoj treći gol u sezoni za konačnih 1:1.

Šangaj osraje u borbi za top 4 i borbi za titulu, ali Šandong je u mnogo boljoj poziciji sa četiri boda više četiri boda pre kraja.

U drugom duelu dana Guangdžou Evergrande je potvrdio prvu poziciju savladavši Šenžen sa 2:0 golovima Paulinja i Fernandinja.