Alsvenskan: Lider poražen u Erebru

Fudbal ostalo 10. sep. 202020:56 > 21:08
Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Odigrane su tri utakmice 19. kola Alsvenskan lige. Lidere Malme poražen je u gostima od Erebra 3:2, a ubedljiv je bio Hamarbi u Geteborgu.

Malme je u Erebru pretrpeo tek drugi poraz u šampionatu, a prvi posle dva meseca. Sa druge strane Erebro je prvi put ove sezone vezao dve pobede. Junak domaće ekipe bio je Nahir Bešara koji je postigao dva gola, u 23. minutu za 2:1 i u 48. iz penala za 3:1. Pre toga je Seger u devetom minutu zatresao mrežu gostiju, a Berget je izjednačio pet minuta kasnije. Konačnih 3:2 postavio je Adi Nalić u 90. minutu ali premalo je vremena ostalo da se dođe makar do boda. Malme je i dalje prvi sa 39 bodova, šest više od Hakena, ali uz utakmicu više. Erebro je 11. sa 23 boda i ima šest bodova više od timova koji su u zoni ispadanja.

Samo zahvaljujući gol razlici velikan IFK Geteborg drži se iznad crte. Međutim, ekipa je u katastrofalnoj seriji. Nema pobedu od 2. jula i prošlo je 14 mečeva od tada. Poslednji im je meru uzeo Hamarbi, koji je slavio kao gost 4:0, a briljirao je Muamer Tanković koji je postigao het trik. Preostali gol za zeleno-bele delo je Johansona. Hamarbi je sedmi sa 28 bodova.

Norčeping i Estersunds su odigrali bez pobednika, ali ne i bez uzbuđenja. Bilo je 2:2, iako je domaćin vodio 2:0 golovima Levija i Nimana u 34. i 56. minuta. Ipak, Estersunds je za samo šest minuta od 73. do 79. potuno anulirao tu prednost golovima Targota i Išervuda.